پزوی آرژانتین افزایش می یابد، زیرا صندوق بین المللی پول پیشرفت را می بیند و ماکری لایحۀ بودجه را ارائه می دهد

پزوی آرژانتین افزایش می یابد، زیرا صندوق بین المللی پول پیشرفت را می بیند و ماکری لایحۀ بودجه را ارائه می دهد

اخبار اقتصادی

تلکس ایران

© رویترز. عکس عکس: یک مرد پزو آرژانتینی را در خارج از بانک در منطقه مالی بوینس آیرس نشان می دهد© رویترز. عکس عکس: یک مرد پزو آرژانتینی را در خارج از بانک در منطقه مالی بوینس آیرس نشان می دهد

توسط هیو برونشتاین و الینا رشوفسکی

BUENOS AIRES (رویترز) – ارز پزوی خرد شده آرژانتین افزایش یافته است و خطر انباشته شدن اوراق قرضه در روز دوشنبه پس از آنکه دولت طرح بودجه خود را افشا کرد، و صندوق بین المللی پول اعلام کرد پیشرفت مهم در اصلاح موافقتنامه وام در حالت آماده باش است.

پزو 0.76 درصد افزایش یافت و به 39.57 دلار در برابر دلار آمریكا رسیده است و كشور با افزایش 10 درصدی مواجه شده است. کسری بودجه در سال جاری به 2.6 درصد از تولید ناخالص داخلی پیش بینی شده است.

ارز بیش از 6 درصد از ارزش خود را نسبت به دلار در ماه جاری و بیش از نیمی از ارزش خود را تا کنون در این سال از دست داده، اعتماد به نفس در توانایی آرژانتین برای پرداخت بدهی 2019 خود را از دست داده است. اما اعتقادات بازار در روزهای اخیر بهبود یافته است.

لایحه بودجه رئیس جمهور موریسیمو ماکری با هدف افزایش مالیات بر صادرات و همچنین کاهش هزینه ها برای به دست آوردن تعادل مالی، یک فرمول که برخی از تحلیلگران می گویند می تواند کشور را از طریق سال آینده بدون اختلال عمده است.

کاهش در حال حاضر موجب اعتراضات شد و تنها با تکیه بر آنها احتمالا موجب فشار سیاسی بر ماکری می شود، چرا که او در انتخابات مجدد انتخابات اکتبر 2019 به سر می برد.

انتظار می رود جامعه تجاری انتظار داشته باشد که افزایش مالیات صادرات به عنوان قیمت نگهداری ماکری، مدافع بازار آزاد، به قدرت برسد.

JPMorgan (شاخص بورس اوراق بهادارهای نوظهور (Embroidery Markets Bond Index Plus) (EMBI +)، که احتمال پذیرش پیش فرض را در مقایسه با اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده ارزیابی می کند، آرژانتین را با گسترش 651 بنیاد در روز دوشنبه، 5 امتیاز تندتر نسبت به روز جمعه و بیش از 120 تیرتر از 773 در آغاز ماه.

بانک مرکزی این کشور روز دوشنبه اعلام کرد که براساس برآوردهای اولیه، ذخایر بین المللی آن 49.6 میلیارد دلار است که از 63.9 میلیارد دلار در ماه ژانویه گذشته کاهش یافته است اما در مقایسه با کمترین قیمت 9 میلیارد دلاری که در ماه اوت سال 2002 شاهد آن بود، بود.

اهداف بودجه

لایحه بودجه به طور متوسط ​​نرخ بهره 40.1 پزو را به دلار در سال 2019 طرح می کند و پیش بینی می کند که این رقم در سال جاری 2.4 درصد و در سال 2019 0.5 درصد باشد.

اهداف بودجه با صندوق بین المللی پول، که بازپرداخت معامله تامین مالی آرژانتین را بهبود می بخشد، مورد استفاده قرار می گیرد.

در ماه ژوئن، آرژانتین قرارداد 50 میلیارد دلاری با صندوق بین المللی پول امضا کرد که پیش بینی کرد که کسری مالی اولیه 1،399 درصد از تولید ناخالص داخلی در سال 2019 باشد. معامله به اندازه کافی برای متوقف کردن اجرای پزو نبود، که تنها در ماه اوت 26 درصد کاهش پیدا کرد، و مجبور شد که مجری مجددا با صندوق های مالی قاطعانه مذاکره کند.

“پیشرفت های مهمی در جهت تقویت برنامه سیاسی اقتصادی آرژانتین صورت گرفته است، که توسط یک موافقت نامه با صندوق بین المللی پول حمایت شده است. ما به شدت کار می کنیم تا این مذاکرات را در کوتاه ترین مدت به پایان برساند و پیشنهادات خود را به هیئت مدیره صندوق بین المللی پول ارائه کنیم صندوق بین المللی پول در بیانیه ای اعلام کرد.

به دست آوردن کسری صفر تنها از کاهش هزینه ها صرف نخواهد شد. گاستووبر، اقتصاددان می گوید، یک جزء بزرگ افزایش مالیات بر صادرات خواهد بود.

بر گفت: “این می تواند از لحاظ ایجاد آرامش مالی باشد، که نوک تولید انتظارات بیشتر از بهبود اقتصادی است که در آن فشارهای اجتماعی بوجود می آید.”

مقررات مالی تسمه نقاله که در لایحه بودجه قرار دارد، برای Macri آسان نخواهد بود تا پیش از پیشنهاد پیشنهادی مجدد انتخابات خود، با تورم نیز دستمزد را تحت فشار قرار دهد. دولت انتظار دارد که قیمت مصرف کنندگان در سال جاری 42 درصد افزایش یابد و در سال 2019 23 درصد افزایش یابد.

اخبار داغ

اخبار ایران

خبر

اخبار

اخبار روز

اخبار جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.